"Enter"a basıp içeriğe geçin

Png yi Jpg Yapma

Png yi Jpg Yapma

Kullanmış olduğunuz görseller sayesinde internette etkileşim oluşturabilirsiniz. Bu görsellerin kaliteli olması daha iyi sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Bir resmi PNG veya JPG olarak kayıt edebilirsiniz. Aralarındaki tek far dosya boyutları olarak karşınıza çıkacaktır. PNG de dosya boyutu daha yüksek iken JPG de bu oran daha da düşecektir. Bunun için JPG tercih etmek daha iyi sonuç almanıza yardımcı olacaktır. PNG ise resimlere kayıpsız bir sıkıştırma uygular. Bu sayede ilgili görselin her yerinin görünmesine yardımcı olur. Bu kullanım sağlayacağınız yere göre de değişkenlik gösterecektir.

PNG JPG Nasıl Yapılır

PNG bir resmi Jpg dönüştürmek isterseniz bunun için özel programları da tercih edebilirsiniz. Resmi programa attıktan sonra dönüştürmek istediğiniz dosyayı seçmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca dönüştürülmek istenen resmi açın. Daha sonra resim üzerinde farklı kaydet seçeneğini seçin. Burada dosya adının altında yer alan bölümden Jpg biçimini seçin. Bu sayede kayıt işlemini tamamlayın. İstediğiniz resim Jpg uzantısına kolayca çevrilecektir.

Özel Programlar Kullanmak

Bu dönüşümü hızlı ve kaliteli bir şekilde yapmak isterseniz özel programlar kullanabilirsiniz. Ayrıca toplu resimleri de hızlı bir şekilde jpg türüne çevirebilirsiniz. Bu programlar ücretsiz olarak size sunulur. Bundan dolayı güvenle yararlanabilirsiniz. Resmi ilgili programın içerisinde attıktan sonra kayıt türünü seçmeniz yeterli olacaktır. PNG ve JPG kıyaslandığında jpg uzantılı resimlerin daha çok kullanıldığı görülmektedir. Boyut açısından da elverişli olması sayesinde tercih edilmesine imkan sunuyor.

Dönüşüm anında resmin kalitesinin de bozulmaması gerekir. Buna dikkat ederek işlem yaparsanız daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu konuda size birçok program destek sunacaktır. Ücretsiz olarak indirebilir ve kullanım sağlayabilirsiniz .

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir