"Enter"a basıp içeriğe geçin

Excel’den Word’e Tablo Aktarma

Excel’den Word’e Tablo Aktarma 

Bilindiği üzere Excel programı tablo oluşturmak için en ideal programlardan biridir. Word ise daha çok metin yazmak için tercih edilir. Peki, her iki programa da ihtiyaç duyuldu ne yapılması gerekir? Excel’de oluşturulan bir tablo nasıl Word’e aktarılır? Excel’de hazırlanan bir tablo burada kullanıma uygundur fakat Word’e nasıl aktarılır biraz kafa karıştırır. Birçok taşıma yöntemi mevcut olduğu gibi en basit yöntem genellikle kopyala yapıştır seçeneği olarak karşımıza çıkar. 

Excel Programında Hazırlanan Tablo Word Programına Nasıl Taşınır?

İlk adım tabi ki de iki belgeyi de aynı anda açmak olacaktır. Excel programında oluşturulan tablo ve Word programında yer alan metin aynı anda açılır. İki program üzerinde aynı anda çalışılır. Excel üzerinde oluşturulan tablo bulunur ve tablo üzerinde yer alan tüm hücreler eksiksiz seçilir. Tablonun sol üst köşesine tıklanıp tüm hücreleri seçmek için fare kaydırılır. Bu işlem sonunda tamamen tüm hücreler seçilir. Hücrelerin kopyalanması için kısa yol kullanıp Crtl+C komutunu kullanılabilir. Ya da Araç Çubuğun’da yer alan Kopya düğmesi kullanılır. 

Kopyala Yapıştır Yöntemiyle Excel’den Word’e Tablo Aktarma

Excel’de kopyalama işlemi yapılan tabloyu Word’e aktarmak için Word sayfasının aktif ve çalışır olması gerekir. Açık olan Word sayfasına gelerek istenilen alan üzerine işaretleyici getirilir. Word sayfasında Ayraç Çubuğu’nda yer alan Düzen menüsünden Yapıştır seçeneği ile taşıma  işlemi gerçekleştirilir. Ya da kısa yol kullanıp Crtl+V komutu ile de aynı işlem gerçekleştirilebilir. Excel programında oluşturulan tablo biçimlendirilmiş bir şekilde Word sayfasında yerini alır. Excel’de yapılan tüm işlemler ve hesaplamalarda tablo ile birlikte sayfada yer alır. Word belgesinde oluşturulmuş gibi görünür. Word programında yer alan tablo üzerinde değişiklik yapmakta mümkündür. 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir